رنگ شناسی لباس و بهترین راهنمای انتخاب رنگ شال و روسری- scarfco

رنگ شناسی لباس و بهترین راهنمای انتخاب رنگ شال و روسری

اصول رنگ شناسی لباس و روانشناسی رنگ می‌گوید نمی‌توان تاثیر رنگ‌ها را بر خلق و خو انکار کرد و البته شاید ندانید رنگ‌هایی که در لباس‌هایتان به کار می‌برید، می‌تواند جنبه‌های پنهانی از شخصیت شما را نشان دهد.

پس دانستن نکاتی درمورد رنگ شناسی لباس و ویژگی‌های شخصیتی هر یک از رنگ‌ها می‌تواند به شما در شناخت بهتر خودتان و انتخاب دقیق‌تر لباس‌ها کمک کند. علاوه بر این در ادامه به شما خواهیم گفت چه رنگ‌هایی را با رنگ مورد علاقه خودتان ست کنید.

شخصیت شناسی از رنگ لباس


اگر رنگ موردعلاقه شما مشکی است:

شما فردی مهربان و آرام هستید که دوست دارید خلاقیتتان را با لباس‌هایی که می‌پوشید به نمایش بگذارید. خلاقیت و بصیرت شما همیشه هدایتتان می‌کند. شما باعتماد به نفس و در عین حال و فروتن هستید، به احساساتتان آگاهی دارید و این ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود دیگران تحسین‌تان کنند.

شما شخصیت پیچیده‌ای دارید که گاهی هم جدی می‌شود اما هیچکدام از این ویژگی‌ها نمی‌توانند مانع خلاقیت شما شوند. اگر گاهی استایل سرتاپا مشکی خود را با جزییات نارنجی هماهنگ می‌کنید، شخصیتی پرانرژی دارید و اگر مشکی ساده و تنها را ترجیح می‌دهید، پررمز و راز هستید.

بیشتر بخوانید: تولیدی شال و روسری بازار ایران

 


اگر رنگ مورد علاقه شما سبز است:

اگر رنگ مورد علاقه شما سبز است

اگر بیشتر اوقات سبز می‌پوشید، بیشتر به کارایی و تناسب کامل همه جزییات اهمیت می‌دهید و شخصیتی آرام و حساس دارید. شما همیشه به دیگران کمک می‌کنید که موفق باشند و همین نشان می‌دهد که معملا از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردارید.


اگر رنگ مورد علاقه شما نارنجی است:

اگر رنگ مورد علاقه شما نارنجی است

شاد، سرحال، خلاق چند کلمه‌ای است که برای توصیف شما می‌توان از آن استفاده کرد. شما در ابراز احساسات خود هیچگاه مشکلی ندارید. شخصیت گرم و پذیرایی دارید که دیگران را به سادگی جذب می‌کند.

بیشتر بخوانید: شال و روسری تی تی


اگر رنگ مورد علاقه شما صورتی است:

اگر رنگ مورد علاقه شما صورتی است

استایل شما سرشار از ظرافت و لطافت است و البته این می‌تواند مثل یک آرام‌بخش روی اطرافیانتان اثر بگذارد. دیگران شما را فردی گرم و همدل معرفی می‌کنند اما روانشناسی رنگ می‌گوید شما شخصیت ضعیفی ندارید. برای شما قدرتمند بودن به معنای دیده شدن در هر جمعی نیست.


اگر رنگ مورد علاقه شما آبی است:

اگر رنگ مورد علاقه شما آبی است

شما آرام و بااعتماد به نفس هستید بنابراین نیازی به لباس‌هایی که بیش از حد به چشم می‌آید و خودنمایی می‌کند، ندارید. وفاداری برای شما مهمترین ویژگی است و همیشه به یاد گرفتن علاقه مندید. دور و بر شما پر است از افرادی که شور و شوق آموختن دارند.


اگر رنگ مورد علاقه شما زرد است:

اگر رنگ مورد علاقه شما زرد است

روانشناسی رنگ می‌گوید رنگ‌های کهربایی و زرد سرشار از انرژی هستند، شما در هر جمعی با یک درخشش خورشیدوار وارد می‌شوید و به سادگی با افراد جدید ارتباط می‌گیرید چون شادی شما امری مسری است! شما کمی ایده‌آلیست هستید اما این ویژگی را در کنار خلاق بودن دارید.


اگر رنگ مورد علاقه شما قرمز است:

اگر رنگ مورد علاقه شما قرمز است

شما پر از انرژی، پر از شوق زندگی و پر از عشق هستید. دوستانتان همیشه از شما مشروت می‌گیرند به ویژه اگر پای استایل و سبک لباس پوشید وسط باشد. شما با هیجان مد را دنبال می‌کنید و همیشه از جدیدترین ترندها استقبال می‌کنید.


اگر رنگ مورد علاقه شما بنفش است:

اگر رنگ مورد علاقه شما بنفش است

شما فردی مهربان و آرام هستید که دوست دارید خلاقیتتان را با لباس‌هایی که می‌پوشید به نمایش بگذارید. خلاقیت و بصیرت شما همیشه هدایتتان می‌کند. شما باعتماد به نفس و در عین حال و فروتن هستید، به احساساتتان آگاهی دارید و این ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود دیگران تحسین‌تان کنند.

نکاتی جالب برای ست کردن رنگ لباس

مشکی را با این استایل تجربه کنید:

 مشکی را با این استایل تجربه کنید

اگر استایل تیره را ترجیح می‌دهید می‌توانید مشکی را با طوسی زغالی، کرم یا یک رنگ جیغ و یا قرمز ترکیب کنید که در این صورت استایل شما مدرن می‌شود.

سبز را با این استایل تجربه کنید:

 سبز را با این استایل تجربه کنید

لباس‌هایی با رنگ سبز خاکی بپوشید و آن را با جزییات قرمز ست کنید، این ترکیب یک ترکیب کامل و کاربردی است.

نارنجی را با این استایل تجربه کنید:

 نارنجی را با این استایل تجربه کنید

نارنجی را با رنگ‌های خاکی و طبیعی ست کنید یا برای ایجاد کنتراست آن را با لاجوردی بپوشید.

صورتی را با این استایل تجربه کنید:

صورتی را با این استایل تجربه کنید

برای آنکه یک سبک مدرن داشته باشید صورتی را با سرمه‌ای یا سبز ارتشی ست کنید.

آبی را با این استایل تجربه کنید:

 آبی را با این استایل تجربه کنید

برای یک استایل خلاقانه، آبی را می‌توانید با مشکی یا خاکستری ست کنید اما همیشه می‌توانید سراغ یک استایل سرتاپا آبی هم بروید، مثلا جین را روی جین بپوشید، یک شلوار یا دامن جین با کت جین.

زرد را با این استایل تجربه کنید:

زرد را با این استایل تجربه کنید

می‌توانید به لباس‌های زردرنگ‌تان با کمی آبی درباری یا نارنجی غلیظ تعادل ببخشید.

قرمز را با این استایل تجربه کنید:

 قرمز را با این استایل تجربه کنید

وقتی قرمز می‌پوشید همه سرها به سوی شما برمی‌گردد! استایل‌تان را با رنگ‌های پاستلی یا بنفش خیلی روشن ست کنید تا بیشتر بدرخشد.

بنفش را با این استایل تجربه کنید:

بنفش را با این استایل تجربه کنید

برای آنکه یک استایل منحصربه فرد داشته باشید، بنفش را با خردلی یا نارنجی ملایم ترکیب کنید.

اهمیت رنگبندی در طراحی لباس

هر رنگی از رنگ هایی که در کنارش قرار می گیرد تاثیر می پذیرد، بعضی رنگ ها مکمل یکدیگرند. به عنوان مثال قرمز در کنار سبز جلوه بیشتری دارد یا نارنجی در کنار آبی نارنجی تر دیده می شود. در نتیجه یک طراح اگر رنگ شناسی لباس بداند می تواند با رنگ ها بازی کرده و توجه ما را بیشتر و هدفمند جلب کند.

رنگ ها را می توان به رنگ های گرم ( مثل قرمز، نارنجی و زرد) و رنگ های سرد ( مثل آبی، سبز و بنفش) دسته بندی کرد، همین طور طبق اصول رنگ شناسی لباس ترکیب رنگ ها با رنگ های سفید و سیاه تاثیری مشابه دارد.

اهمیت رنگبندی در طراحی لباس

در مرکز این چرخه رنگ ۳ رنگ اصلی قرمز، زرد و آبی قرار دارد. این سه رنگ پایه و اساس بوجود آمدن تمام رنگهای دیگر است.

هر کدام از رنگهای اصلی، وقتی با رنگ همسایه و کناری خود ترکیب میشود، حلقه دوم رنگها یا رنگهای ثانویه را به وجود می آورند. رنگهای نارنجی، بنفش و سبز رنگهای ثانویه هستند.

و در نهایت حلقه سوم و بیرونی چرخه رنگ شامل رنگهای قرمز-نارنجی ، زرد-نارنجی ، زرد-سبز و سبز-آبی است.

کتاب های رنگ شناسی تخصصی لباس

کتاب رنگ شناسی تخصصی لباس

نویسنده: نادر موسوی فاطمی

کتاب رنگ شناسی تخصصی لباس

کتاب روان شناسی رنگ ها

نویسنده: احمدرضا کرامت

کتاب روان شناسی رنگ ها

کتاب رنگ شناسی تخصصی لباس

نویسنده: عفت حاجیان نژاد

کتاب رنگ شناسی تخصصی لباس