بادام زمینی ناچو یک محصول مهم است که در سراسر جهان رشد می کند از نظر تجاری عمدتاً برای تولید روغن استفاده می شود.

اما به غیر از روغن، محصولات جانبی بادام زمینی حاوی بسیاری از ترکیبات کاربردی دیگر مانند پروتئین ها، فیبرها، پلی فنل ها، آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی است که می تواند به عنوان یک ماده کاربردی به بسیاری از غذاهای فرآوری شده اضافه شود.

اخیراً همچنین مشخص شده است که بادام زمینی منبع عالی ترکیباتی مانند رسوراترول، اسیدهای فنولیک، فلاونوئیدها و فیتوسترول ها است که مانع از جذب کلسترول از رژیم غذایی می شود.

همچنین منبع خوبی از کوآنزیم Q10 است و حاوی تمام 20 اسید آمینه با بالاترین مقدار آرژنین است این ترکیبات زیست فعال به دلیل داشتن خواص پیشگیری کننده از بیماری شناخته شده اند و تصور می شود که باعث افزایش طول عمر می شوند.

بادام

روش های فرآوری مانند برشته کردن و جوشاندن، افزایش غلظت این ترکیبات زیست فعال را نشان داده است

در مقاله حاضر مروری بر ترکیبات زیست فعال بادام زمینی و مزایای سلامتی آنها ارائه شده است.

بادام زمینی یا بادام زمینی که در برخی از نقاط جهان شناخته می شود، دانه های خوراکی حبوبات هستند.

اگر چه حبوبات؛ به دلیل داشتن روغن زیاد، عموماً در بین دانه های روغنی قرار می گیرد بادام زمینی سرشار از پروتئین، روغن و فیبر است.

جدا از روغن، بادام زمینی به طور گسترده ای برای تولید کره بادام زمینی، شیرینی ها، بادام زمینی بوداده، محصولات میان وعده، اکستندر در فرمول محصولات گوشتی، سوپ ها و دسرها استفاده می شود.

هزاران رقم بادام زمینی در سراسر جهان وجود دارد گروه‌های ارقام خاص به دلیل تفاوت در طعم، محتوای روغن، اندازه، شکل و مقاومت در برابر بیماری برای مصارف خاص ترجیح داده می‌شوند.

برای بسیاری از کاربردها، ارقام مختلف قابل تعویض هستند اما محبوب ترین ارقام اسپانیایی، رانر، ویرجینیا و والنسیا هستند.

اکثر بادام زمینی های مشخص شده در پوسته از نوع ویرجینیا هستند، به همراه برخی از والنسیاها برای اندازه بزرگ و ظاهر جذاب پوسته انتخاب شده اند.

بادام زمینی اسپانیایی بیشتر برای آب نبات بادام زمینی، آجیل شور و کره بادام زمینی استفاده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *