روش‌های صحافی می‌توانند روی اینکه آیا یک دفتر 100 برگ ارزان می‌تواند در حالت باز قرار گیرد و اینکه آیا صفحات احتمالاً متصل می‌مانند، تأثیر می‌گذارد.

مواد پوشش معمولاً از مواد سطح نوشتار متمایز است، بادوام تر، تزئینی تر و محکم تر چسبیده است همچنین سفت تر از صفحات است، حتی در کنار هم مواد پوششی نباید باعث آسیب یا ناراحتی شوند.

خرید دفتر که مارپیچ‌دار هستند، اغلب ارزان‌تر است، به این معنی که یک مارپیچ از سیم از سوراخ‌های بزرگ در بالا یا کنار صفحه عبور می‌کند.

دفتر های صحافی شده دیگری نیز موجود هستند که از چسب برای نگه داشتن صفحات در کنار هم استفاده می کنند.

امروزه، معمول است که صفحاتی در چنین دفترهایی دارای خط نازکی از سوراخ‌ها باشند که پاره کردن صفحه را آسان‌تر می‌کند.

دفتر

صفحات مارپیچی ممکن است پاره شوند، اما اغلب نوارهای نازک و نازکی از مقدار کمی کاغذ که در داخل مارپیچ وجود دارد، و همچنین یک بریدگی ناهموار در امتداد بالای صفحه پاره شده باقی می‌مانند.

دفتر های سخت دارای ستون‌های دوخته شده هستند و صفحات آن به راحتی جدا نمی‌شوند برخی از سبک‌های صحافی دوخته شده به صفحات اجازه باز شدن صاف را می‌دهند، در حالی که برخی دیگر باعث می‌شوند صفحات پرده شوند.

انواع دفترهایی که به صفحات اجازه اضافه، حذف و جایگزینی می‌دهند با حلقه‌ها، میله‌ها یا دیسک‌ها بسته می‌شوند.

در هر یک از این سیستم‌ها، صفحات با سوراخ‌هایی اصلاح می‌شوند که توانایی مکانیزم اتصال خاص برای ایمن کردن آنها را تسهیل می‌کند.

دفتر های حلقه ای و میله ای محتویات خود را با پیچاندن صفحات سوراخ دار در اطراف شاخک های مستقیم یا منحنی محکم می کنند.

در حالت باز، صفحات را می توان حذف و مرتب کرد. در حالت بسته، صفحات به ترتیب حفظ می شوند دفترهای متصل به دیسک، عملیات باز یا بسته را با اصلاح خود صفحات حذف می‌کنند.

یک صفحه سوراخ شده برای یک سیستم صحافی متصل به دیسک شامل ردیفی از دندانه ها در امتداد لبه کناری صفحه است که بر روی محیط برجسته بیرونی دیسک های جداگانه می چسبد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *